Wpisy

 • poniedziałek, 18 marca 2013
  • Zbiór owoców runa leśnego w Szwecji

   Praca we wakacje w Szwecji, rokrocznie przyciąga studentów i bezrobotnych z Polski do tego kraju, którzy planują stosunkowo szybko zyskać godziwe pieniądze, lub wyłącznie dorobić w okresie urlopu, od trwającej na co dzień pracy w kraju. Lecz nie jedynie polscy obywatele szukają takich zajęć. Pracownicy z wielu państw udają się na Półwysep Skandynawski w pogoni za lepszym życiem. Udogodnieniem dla przyjeżdżających, jest fakt, iż nie jest konieczne pozwolenie na pobyt krótkoterminowy, jeżeli czas nie wydłuży się ponad trzy miesiące, a zazwyczaj takie niezbyt długie prace rozciągają się do od miesiąca właśnie do trzech. Zbieranie owoców runa leśnego w Szwecji, lub zatrudnienie przy zbiorach rolniczych jest systematycznie wybieraną pracą zarobkową. Sezon rozpoczyna się mniej więcej od pierwszej połowy lipca i nie kończy się aż do czasu gdy skończą się owoce lub do końca prowadzenia żniw. Praca przy zbieraniu owoców, nie bywa łatwym zajęciem, nie chodzi tu o wysiłek fizyczny lecz długość dnia pracy, bo nierzadko chcąc dobrze zarobić, należy pracować już od wschodu słońca aż do zachodu słońca. Naturalnie nie jesteśmy zmuszeni wykonywać pracy w takim systemie godzinowym, każdy w tym wypadku jest sam dla siebie panem, aczkolwiek czym więcej czasu poświęcimy na pracę i czym więcej uda nam się nazbierać, tym więcej pieniędzy uda nam się zarobić. A jasnym jest, decydując się na taki wyjazd, musimy liczyć się z tym, iż nie będą to wakacje, a ciężka robota po wielokroć w systemie akordowym. Rekrutację na tego rodzaju zbiory przeprowadzane są często przez specjalistyczne firmy oferujące pomoc w szukaniu zajęcia, nie trzeba jednak korzystać z ich usług, gdyż liczą sobie za to niesamowicie duże opłaty, a nietrudno w ten sposób dać się wykorzystać podejrzanym pośrednikom, którzy po przekazaniu pieniędzy często zapadają się pod ziemię. Praca w Szwecji stała się nie najgorszym wyjściem dla potrzebujących zarobić znaczącą kwotę w krótkim czasie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „Zbiór owoców runa leśnego w Szwecji ”
   Tagi:
   Autor(ka):
   szwecjam
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 18 marca 2013 19:40
 • piątek, 08 marca 2013
  • Szwedzkie oferty pracy dla obcokrajowców

   Praca w Szwecji najbardziej interesujące szanse stwarza dla pracowników personelu medycznego, jaki w Skandynawii bywa bardzo ceniony, prace są bardzo wysoko opłacane oraz stałe. Szanse na pracę w Skandynawii i w tym zawodzie mają lekarze przeróżnej specjalizacji, aczkolwiek wymogiem jest znajomość języka niemieckiego bądź angielskiego. Szerokim poszanowaniem cieszą się, również wykształcone w naszym kraju siostry, jednak do pracy w tym charakterze, wymagana jest wiedza z zakresu języka szwedzkiego. Zbiór runa leśnego w Szwecji, nie jest jak widać wyłączną pożądaną pracą. Sezonowe zapotrzebowanie na pracowników da się zauważyć również w budownictwie, potrzeba osób do opieki paliatywnej. Takowych dowodów może być bez liku. Od dnia akcesji naszego kraju do Wspólnoty Europejskiej zatrudnienie za granicą nie stanowi już niemożliwego do rozwiązania problemu, szkopułem bywa niejednokrotnie tylko umiejętność językowa jak też koszt samego wyjazdu. Praca wakacyjna w Szwecji jest opłacalnym rozwiązaniem dla pracowników z Polski planujących tylko dorobić, a Polacy szukający stałej pracy powinny szukać właśnie w tych gałęziach gospodarki o ponadprzeciętnym popycie na pracowników zagranicznych. Kraj ów kreuje od groma opcji dla polskich emigrantów, którzy chcą zarobić, bądź w domu nie ma szans na pracę. Ogólnie dostępnym etatem przez cały rok bywa etat sprzątaczki, osoby do opieki nad dziećmi jak też pracowników opieki paliatywnej. Łatwo widać, że nie jedynie Polacy z wyższymi studiami mają sposobność dostać w Szwecji pracę, w okresie wakacyjnym zatrudnienie dostaną tu także hydraulicy, osoby potrafiące remontować mieszkania czy wykwalifikowani malarze. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla niego.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   szwecjam
   Czas publikacji:
   piątek, 08 marca 2013 20:31
 • sobota, 02 marca 2013
  • Koszty życia w Szwecji

   Decydując się na wyjazd do pracy do Skandynawii musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że w porównaniu z naszym krajem prowadzenie życia na terenie Szwecji bywa zdecydowanie bardziej kosztowne. Większy jest koszt wynajmu mieszkania, droższe podstawowe zakupy jak też większe opłaty za wszystko. Wyruszając na kilka miesięcy, mamy możliwość zabrać z Polski jedzenie na ten czas, a w momencie emigracji długoterminowej, korzystnie jest wyruszać w chwili kiedy {mamy już zatrudnienie|na 100% wiemy, że mamy pracę|jesteśmy pewni otrzymania zatrudnienia|praca jest już załatwiona}, ażeby nie szukać jej zbyt długo na miejscu, co niesamowicie obciąża kosztami. Bez zapewnionej pracy oraz posiadania sporej gotówki, miesiąc życia tam stanie się czasem bardzo niełatwym do przetrwania. Praca w Szwecji bez dwóch zdań bywa zajęciem dobrze płatnym, ale wybierając się kompletnie bez rozeznania, często mamy możliwość wrócić z niczym. Dobrze jest skierować swe kroki do wyspecjalizowanego biura, będącego pośrednikiem w poszukiwaniu zatrudnienia i organizuje wyjazdy ludzi. W tym wypadku, również przedtem powinno się dokonać sprawdzenia agencji pośredniczącej, ażeby nie skończyć bez pracy i bez pieniędzy. Praca wakacyjna w Szwecji coraz częściej jest wybierana w terminie, w którym rozpoczynają się zbiory owoców runa leśnego. Żal przyznać, że duża liczba Polaków pracujących w tej gałęzi bywa zatrudniona na czarno, nie ma prawa do najprostrzej nawet opieki zdrowotnej oraz nawet zezwolenia na wykonywanie pracy. Oczywiście, iż każdy decydujący się na wyjazd zagraniczny, ma marzenie, aby jak najwięcej w tym czasie zaoszczędzić, a mieszkanie jak też koszty utrzymania na Półwyspie Skandynawskim nie należą do najniższych, z tego powodu Polacy szukają jak najtańszego sposobu na przeżycie. Nie tylko ceny wynajmu lokum w tym państwie wywołują przerażenie, koszty produktów spożywczych również bywają niesamowicie wybujałe, warto robiąc zakupy w pierwszej kolejności dokonać wszelkich przeliczeń i kalkulacji, by samemu się nie oszukać i żeby nie okazało się, iż pracujemy na samo tylko jedzenie i rachunki.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   szwecjam
   Czas publikacji:
   sobota, 02 marca 2013 16:36
 • piątek, 22 lutego 2013
  • Praca w Szwecji

   Praca w Szwecji Jednym z interesujących sposobów zarobienia pieniędzy w okresie wakacji jest na pewno praca w Szwecji, a konkretnie wyjazd na zbiór jagód, grzybów i temu podobnych owoców runa leśnego. Na hjortron i pozostałe runo leśne mieliśmy szansę jeździć na Póływsep Skandynawski już w poprzednich latach, lecz obecnie, po naszym wejściu do Unii, kiedy to rząd Szwecji dał możliwość polskim pracownikom na legalne zatrudnienie na terenie owego kraju, jest to zdecydowanie bardziej łatwiejsze. Jedynym ograniczeniem jest potrzeba wyrobienia pozwolenia na przebywanie w Szwecji dłużej niż trzy miesiące. Zbieranie runa leśnego w Szwecji ciągnie się nie dłużej niż siedem tygodni i można je podzielić na parę nadchodzących jeden po drugim faz. W tym czasie, praktycznie permanentnie możemy też zbierać oraz suszyć grzyby, których w Skandynawii jest na pęczki, a zasuszone i zabrane do kraju, mamy możliwość sprzedać rodzinie, podwyższając tym samym zysk z wyprawy. Zbiory runa runa leśnego w Szwecji zaczynają się około 15 lipca, gdy owocować zaczyna hjortron. Przesuwając się w kierunku północnym, uzyskujemy szansę by go zbierać do ostatniego dnia sierpnia. Pod koniec lipca możemy rozpocząć zbiór jagód, które owocują aż do końca września. Od połowy sierpnia do niemal końca września pojawia się możliwość aby zbierać także borówki.
   Jeżeli zaciekawił cię temat pracy w Szwecji oraz zbiór runa leśnego, zapraszam cię na stronkę internetową, do jakiej linki zostały zamieszczone kilkakrotnie w tym tekście. Odszukasz na niej masę informacji w temacie pracy w Szwecji, jakie powinieneś poznać przed podjęciem decyzji o wyjeździe.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   szwecjam
   Czas publikacji:
   piątek, 22 lutego 2013 17:54